O FAT Förder und Anlagentechnik GmbH

H+J Biuro Techniczne parntnerem Förder - und Anlagentechnik GmbH w Polsce od 2010r...
Förder- und Anlagentechnik GmbH (w skrócie FAT) – wiodący w Niemczech wytwórca urządzeń i technologii do produkcji jednostkowych, dużych odlewów w technologii mas wiązanych chemicznie. Firma FAT od 1973 roku jest  uznanym, światowym producentem instalacji produkcyjnych. FAT, jako podmiot gospodarczy mający swoja siedzibę w miejscowości Niederfischbach (Niemcy), to firma z ok. 50 pracownikami którzy tworzą zgrany i innowacyjny zespół silnie zorientowany na Klienta i wymagania rynku.
 
Motto firmy: Więcej zysku dla Klienta dzięki filozofii „wszystko z jednej ręki”
 
Engineering
Doświadczeni, o wysokich kwalifikacjach, pracownicy naszej firmy wykorzystują w swojej codziennej pracy precyzyjny i szybki systemem CAD komputerowego wspomagania projektowania. Przy jego pomocy projektuje się i realizuje całościowo zadania zlecone FAT przez jej Klientów.
Tu chcieliśmy zaznaczyć, że indywidualne, specyficzne wymogi każdego Zleceniodawcy są uwzględniane już na tym etapie, tj. przy projektowaniu, a efektywność pracy instalacji ma priory-tetowe znaczenie.
 
Produkcja
Zgodnie z naszą filozofią „wszystko z jednej ręki”, staramy się realizować założenie zapewnienia najwyższej funkcjonalności dostarczanych przez FAT instalacji. Produkcja naszych urządzeń realizo-wana jest w większości z komponentów wykonanych wg naszej dokumentacji, jeżeli nie w naszym zakładzie, to w dobrych, sprawdzonych przez nas firmach z okolicy Niederfischbach, będącej zagłębiem obróbki metalu. Montaż wstępny i ewentualne testy ruchowe mają miejsce wyłącznie w hali montażowej FAT i prowadzone są przez najlepszych fachowców z naszej firmy. Wszystkie naj-ważniejsze, główne elementy składowe maszyn produkcji FAT produkujemy „sami”.
 
Układy zasilania, sterowania i automatyki
Sercem każdej instalacji jest układ zasilania, sterowania i automatyki. Także tutaj firma FAT nie zdaje się „na przypadek”. Nasi inżynierowie i technicy projektują te systemy dla każdego konkretnego przypadku od podstaw przy pomocy nowoczesnego systemu wspomagania komputerowego ePLAN-System. Kompletacja i okablowanie szafy sterująco-zasilającej realizowane jest również w dziale elektrotechnicznym naszej firmy.
 
Zespół Serwisowy
„Jakość naszą dewizą”-oznacza w firmie FAT nie tyko wysoką jakość produktów lecz także, w szczególności, najlepszy możliwy serwis. Szczególnie ważne jest to dla Klienta przy serwisowaniu takich instalacji jakie dostarcza nasza firma i gdzie wszelkie informacje uzyskane w trakcie serwisowania od Użytkownika są bezcenne.
Dla serwisu i obsługi posprzedażnej urządzeń i linii firmy FAT jest do dyspozycji ogólnoświatowy, wykwalifikowany zespół serwisowy.
 
Współraca H+J z firmą FAT
Współpracując sporadycznie wcześniej, i mając ogromny szacunek i podziw dla rozwiązań technicznych i solidności zrealizowanych projektów przez tego niemieckiego producenta maszyn odlewniczych u największych wytwórców odlewów aż na trzech kontynentach, w marcu 2010 podjęto wspólną decyzję o współpracy firm FAT GmbH i H+J Biuro Techniczne na rynku polskim …

                                                     Link do strony WWW firmy FAT: www.f-a-t.de

Kluczowi klienci: